Shperndaje në Facebook.

Ja ç’pritet të ndodhë nesër me motin: Në gjithë vendin do ketë…

Paraditja e të martës sipas “Meteoalb”, mbetet me kthjellime të shkurtra dhe vranësira të shpeshta duke gjeneruar shira të dobët në pjesën më të madhe të vendit.

Ne mesditë ka një fuqizim të përkohshëm të shirave në gjithë territorin.

Pasditja dhe mbrëmja përmirësojnë kushtet e motit duke sjellë kthjellime në territor kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme.

Temperaturat e ajrit do të ulen me 2 – 3°C në të dy ekstremumet termike të ditës, të cilat luhaten nga 3 në 20°C.

Be the first to comment on "Ja ç’pritet të ndodhë nesër me motin: Në gjithë vendin do ketë…"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Shperndaje në Facebook.