Shperndaje në Facebook.

Lëngu magjik që mund ta pini para gjumit dhe që djeg yndyrat e belit për vetëm 5 ditë!

Kjo pije është e lehtë për t’u përgatitur dhe ofron përfitime të shumta shëndetësore. Ja se si ta përgatisim atë:

Përbërësit:

Nje gjysme gote uje

Një lugë gjelle me xhel Aloe të freskët

Një lugë gjelle xhenxhefil

Një lugë gjelle lëng limoni

Një grusht majdanoz

1 kastravec mesatar

Udhëzime

Përgatitja është e thjeshtë – vetëm vendosni të gjithë përbërësit në një blender dhe pijeni kete ilaç çdo mëngjes në stomak bosh.

Përsëriteni procesin për 5 ditë dhe do të habiteni nga rezultatet!

Pervec kesaj pijeje te efektshme,duhet te merrni dhe disa hapa te rendesishem per humbjen e peshes.

Fjetja e mirë është një hap i rëndësishëm , prandaj sigurohuni që të beni 6-8 orë gjumë gjatë natës.

Ushtrimi është gjithashtu i rëndësishëm, beni 30 min ushtrime 3-5 herë në javë dhe do të shikoni rezultatet shumë shpejt.

Hani fruta dhe perime të freskëta në mënyrë që të rritni metabolizmin tuaj dhe ta mbani trupin si duhet.

Së fundmi, hidratimi është shumë i rëndësishem, kështu që pini 6-10 gota ujë çdo ditë.

Be the first to comment on "Lëngu magjik që mund ta pini para gjumit dhe që djeg yndyrat e belit për vetëm 5 ditë!"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Shperndaje në Facebook.